Mokymai

Sertifikuoto pasyvaus namo planuotojo mokymai

ppppDidžiulis energijos suvartojimas, šilumos nuostoliai bei aukštos šildymo sąskaitos – tai prie ko dažnas lietuvis yra įpratęs. Nieko nuostabaus, juk anksčiau statant namus, niekas nekėlė energijos efektyvumo klausimo. Tačiau Europos Sąjungos įvestos direktyvos žada permainas visame statybų sektoriuje. Kas dveji metai statomi pastatai privalės būti vis efektyvesni.

Visgi, jau daugiau nei dvidešimt metų Vokietijoje egzistuojantis ir itin išpopuliarėjęs statybos konceptas Lietuvos statybų rinkoje lėtai skinasi kelią. Viena pagrindinių to priežasčių, kodėl pasyvių pastatų statybos vis dar pasyvioje stadijoje – žinių stoka. Lietuvoje, kol kas, yra mažai kvalifikuotų specialistų, suprantančnių pasyvaus namo koncepciją, principus bei tokių pastatų naudą.

NPNA kartu su Passivhaus institutu siūlo unikalią galimybę įgyti kvalifikaciją dalyvaujant sertifikuoto pasyvaus namo planuotojo kursuose.

Sertifikuoto pasyvaus namo planuotojo kursai – tai puiki galimybė architektams, konstruktoriams, inžinieriams ir kitiems specialistams įgyti žinių susijusių su energiškai efektyvių pastatų planavimu, projektavimu ir realizavimu. Mokymų metu būsite supažindinti su specialia pasyvių pastatų projektavimo/skaičiavimo (PHPP) programa.

Kursus veda ilgametę patirtį turintys specialistai iš Vokietijos, Austrijos, Slovakijos, Latvijos. Lektoriai mokymų dalyviams pateikia medžiagą apie: šilumos tiltelius, sandarumo svarbą, langus, duris, vėdinimo įrenginius, šilumos generatorius, energijos balansą, kuris apskaičiuojamas su pasyvaus namo projektavimo programa (PHPP).

Kursai susideda iš šių pagrindinių dalių:

Pasyvaus namo standartas

Tai įvadinis seminaras, kurio metu nagrinėjami svarbiausi energiškai efektyvios statybos pagrindai, pradedant nuo pasyvaus namo idėjos, konstrukcijų ir namo technikos koncepcijos baigiant energijos nuostolių apskaičiavimu PHPP programa.

Pasyvaus namo pastato apvalkalas

Čia supažindinama su svarbiausiais komponentais, norint pastatyti sandarų ir gerai izoliuotą pastatą, t.y. sienomis, stogais, pamatais, langais, jų stiklinimu ir durimis atsižvelgiant į jų U-vertę, vidaus paviršių temperatūras, santykinę drėgmę, sandarumą, akumuliacines savybes, komfortą.

Vėdinimas pasyviame name

Šių užsiėmimų metu susipažinsite su priverstinio vėdinimo įrengimu pasyviame name bei komfortiško mikroklimato užtikrinimu patalpose.

Šildymo sistemos pasyviame name

Jūs turėsite galimybę susipažinti su įvairiomis šildymo sistemomis bei karšto vandens paruošimo būdais pasyviuose namuose

Esamo namo pavertimas pasyviu namu/renovacija

Šiame seminare bus nagrinėjami esamų pastatų apšiltinimo būdai, šalčio tiltų sumažinimas, sandarumo užtikrinimas, langai, šiltinimas iš vidaus. Didelis dėmesys bus skiriamas energijos taupymui.

Projekto įgyvendinimas pagal planą

Šio seminaro metu daugiausiai dėmesio bus skiriama pasyvaus namo kokybės užtikrinimui, sandarumo testų atlikimui, statybos eigai ir pastato paruošimui eksploatacijai.

Pasyvaus namo projektavimo paketas (PHPP)

PHPP yra specialiai pasyviems pastatams sukurta programa, kuri užtikrina pastatų energijos efektyvumą. Ši programa yra išbandyta ir pagrįsta pastatų energetinių charakteristikų skaičiavimo metodais.

Šios programos pagalba galima paprastai ir aiškiai atlikti kokybės užtikrinimo reikalaujančius skaičiavimus. Į programą yra įtraukti tokie rodikliai, kaip: langai, šiluma, priverstinis vėdinimas, saulės ir šešėlių įtaka, karštas vanduo, metiniai šilumos poreikių skaičiavimai.

Pasyvaus namo ekonominis pagrindimas

Daugelis atliktų tyrimų rodo, kad pasyvaus namo standartą galima pagrįsti ekonomiškai. Šiame seminare bus išdėstyta, kaip prieš planuojant statyti pasyvų namą, apskaičiuoti statybos, eksploatacijos išlaidas. Bus pateiktas investicijų skaičiavimas remiantis skirtingais metodais, tokiais kaip: amortizacijos, kapitalo nuvertėjimo bei investicijų grąžą per sąnaudas šildymui.

Repetitoriumas

Tai viso praėjusio kurso apžvalga bei įgūdžių įtvirtinimas. Dar kartą apžvelgiami pasyvaus namo teoriniai ir praktiniai aspektai, planavimo pagrindai. Taip pat tai yra tarsi trumpa įžanga į egzaminą.

Kursų trukmė

Kursai kartu su praktiniais užsiėmimais trunka 10 dienų. Juos išklausius laikomas egzaminas. Egzaminą išlaikius  gaunamas sertifikatas.

Kursai vyksta anglų kalba arba anglų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą. Egzaminas gali būti laikomas lietuvių arba anglų kalba.

 

Kursų, anglų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą, kaina yra 3000Eur.

Privalumai

Vertingas sertifikatas

Passivhaus institutas yra nepriklausoma institucija, kuri turi teisę išduoti sertifikatus pasyvaus namo planuotojams. Sertifikatas „Sertifikuotas pasyvaus namo planuotojas“ yra dokumentas, įrodantis, kad Jūsų žinios atitinka pasyviam namui keliamus reikalavimus ir Jūs turite teisę projektuoti ir statyti  energetiškai efektyvius namus.

Sertifikato įtraukimas į pasaulinę duomenų bazę

Jūsų sertifikatas bus įtrauktas į tarptautinę „sertifikuotų pasyvaus namo planuotojų“ bazę, kuri skelbiama internetiniame puslapyje www.passivhausplaner.eu.

Kviečiame dalyvauti „Sertifikuoto pasyvaus namo planuotojo“ mokymuose ir prisidėti prie energijos efektyvumo skatinimo Lietuvoje!

__________________________________________________________________________

Sertifikuoto pasyvaus namo vystytojo mokymai

logo_phh_enNacionalinė pasyvaus namo asociacija vykdo Vokietijos Pasyvaus namo instituto parengtus „Certified Passive House Tradesperson“ mokymus, kurie skirti projektų vykdytojams, rangovams, inžinieriams, vadovams ir kitiems specialistams, susijusiems su pastatų vystymu.

„Certified Passive House Tradesperson“ mokymų tikslas yra perteikti bendrą pasyvaus (energiškai efektyvaus) pastato koncepciją, teorines žinias, iliustruojant praktiniais pavyzdžiais. Išklausęs dviejų dienų kursus, dalyvis turi galimybę laikyti tarptautiniu mastu pripažintą egzaminą raštu ir įgyti pasyvaus namo statytojo/vystytojo kvalifikaciją.

tradespersonbe

Mokymai trukmė: 2 dienos nuo 9 val. iki 17 val.
Mokymų kaina: 680 eur. Į kainą įskaičiuota: egzaminas, mokymų medžiaga lietuvių kalba (~600 psl.); mokymų dalyvių maitinimas (pietūs, kavos pertraukėlės).
Egzaminas: 179 eur. (+PVM) Egzaminą galima laikyti anglų arba lietuvių kalbomis pasirinktinai. Išlaikius egzaminą išduodamas tarptautinis sertifikatas pagal specifikacijas.
Mokymų intensyvumas: Mokymai vykdomi lietuvių kalba. Mokymai paremti Passivhaus Institute parengta „Certfied Passive House Tradesperson“ programa ir yra priskiriami prie intesyvių mokymų.

Asociacijos nariams taikoma 10% nuolaida nuo mokymų kainos.
Siunčiant du asmenis iš įmonės, trečiam taikoma 50% nuolaida.
Siunčiant tris asmenis iš įmonės, ketvirtam taikoma 100%nuolaida.

Tradesperson programa

Sertifikuoto pasyvaus namo statytojas/vystytojas kvalifikacijos privalumai:
– „Certified Passive House Tradesperson“ know-how;
– Visi sertifikuoti pasyvaus namo vystytojai yra įtraukiami į pasaulinę duomenų bazę ir nurodomi sąraše adresu: http://www.passivehouse-trades.org/
– Sertifikuotam specialistui suteikiama galimybė naudoti  „Certified Passive House Tradesperson“ ženklą (vizitinėse, parašuose, CV);
– Išlaikius egzaminą, išduodamas tarptautinis sertifikatas;

Mokymų programą ir detalesnę informaciją rasite laiško priede.
Vietų skaičius ribotas! Grupėje planuojama iki 20 dalyvių, jau apie pusė vietų rezervuota. Paskubėkite!

Registracija į mokymus vyksta adresu info@pasyvuspastatai.lt