Startavo pirmą kartą rengiamas konkursas „Žaliausias pastatas Lietuvoje 2017“

zaliausias pastatas 2017Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos partneriai Lietuvos žaliųjų pastatų taryba rengia konkursą „Žaliausias pastatas Lietuvoje 2017“. Konkurso organizatoriams tai pirmas tokio pobūdžio renginys, kurio tikslas – supažindinti visuomenę su žaliausiais projektais mūsų šalyje, formuoti tvaraus NT standartus, skaidriai bei profesionaliai įvertinant juos tvarumo ir darnios plėtros kriterijais. Kuriantiems tvarią aplinką šis konkursas yra unikali proga pristatyti žmogui ir gamtai draugiškiausius pastatus.

Konkursu siekama supažindinti visuomenę su „žaliojo“ pastato sąvoka ir padėti suprasti, kad toks pastatas, tai sveikas, estetiškas, komfortiškas, ilgaamžiškas, energetiškai efektyvus ir kas svarbiausia, ekonomiškas pastatas, racionaliai vartojantis išteklius visuose pastato gyvavimo ciklo etapuose.

Prizai bus teikiami pačiam žaliausiam pastatui Lietuvoje, žaliausiems pastatams 4 kategorijose (gyvenamieji, biurų, prekybinės bei pramoninės paskirties pastatai) ir 1 žaliausiajam projektui. Vertinio komisija objektus vertins pagal 10 tvarumo kriterijų – nuo pastato energetinio efektyvumo iki projektavimui naudotų technologijų.

Dalyvių paraiškos priimamos iki 2017 m. spalio 6 d., o nugalėtojai bus skelbiami ir apdovanojami kasmetinės tarptautinėje konferencijoje „Žalieji pastatai, Vilnius 2017“ lapkričio 16 d. Daugiau informacijos apie konkursą ieškokite tinklapyje http://lzpt.lt/veikla/#konkursas.